KONST / Litografier / Färglitografi 14929318
nr 1492 9318
Karin Olsson
(1928-2006), Sverige
Blomsteräng. Signerad, numrerad 149/350. Färglitografi, bildmått: 36x46 cm, yttermått inklusive ram: 50x59 cm
Karin Olsson, svensk bildkonstnär, grafiker född 1928, död 2006.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 26 september 2022
kl 18:34:57
26/9 18:12:47
Karin Olsson
Läs mer om Karin Olsson